Yataktaki kraliçe kitap özeti çok merak edildiği için kitabı (üyelik gerektirir) alıp inceledim ve düşüncelerimi paylaşıyorum.

Sibel Savaş adında Almaya’da yaşayan girişimci hanımefendi, tüm dünyadaki kadınların cinsellik düzlemindeki ortak sorunlarını dile getiren kitap kaleme almış. Adına da “Yataktaki Kraliçe” demiş. Bende gerçekten Türkiye’deki kadınların cinsel hayatlarına katkı sağlayabilir mi? Yataktaki kraliçe kitabı işe yarıyor mu diye merak ettim, senin içinde özetini çıkardım.

Neden bu ismi verdiğini üyelik alanına girerek kitabı okuduğumda çok daha iyi anladım. Sana da öğrendiklerimi, kitap hakkındaki düşüncelerimi anlatacağım.

Yataktaki Kraliçe Kitabı Özeti ve Kitap Hakkındaki Fikirlerim

Kitabı bir solukta dikkatlice okudum ve tüm fikirlerimi samimiyetle paylaşıyorum. Kitap özetini hazırlarken kendim kitap alırken nelere dikkat ettiysem hepsine bir bir baktım.

Adı: Yataktaki Kraliçe Kitabı

Yazarı: Sibel Savaş

Konusu: Kendisini cinsel olarak mutlu etmek isteyen kadının neler yapması gerektiğini anlatıyor. Kitap aynı zamanda erkeğini etkilemek ve kendine bağlamakla ilgili detaylı bilgiler içeriyor. Hediye kitaplarda cinsel hayata renk katacak aktiviteler, cinsel yaşam oyuncakları ve cinsel sağlık bilgilerine yer veriliyor.

Neden Bu Kitabı Seçtim?

Statüsüne bakılmaksızın hemen hemen neredeyse tüm kadınların ortak sorunu yatakta mutlu olamamak. Kadının mutlu olmasının sırrı kendisini tanımasından geçiyor. Ve maalesef baskı altında yeterli kadar bilgi edinilemiyor. Bazı şeyler fark edilmeye başlandığında da iş işten geçmiş oluyor.

Sibel Savaş yatak odalarına farklı bakış açısı getirip kadının kendisini nasıl mutlu edeceğini anlatıyor. Gerçi kitabın daha çok erkeğini mutlu etmek isteyen kadınlar tarafından okunduğunu biliyorum. Ama bu açıdan bakıldığında da herhangi bir sorun yok. Sonuçta kadın kendini tanıyacak, kendini mutlu edecek ve erkeği de mutlu olacak.

Yataktaki Kraliçe kitabı özetini merakla beklediğini biliyorum. Genel hatlarını ortaya koymadan özeti vermenin doğru olmadığını düşündüm. Artık fikir sahibi olduğuna göre kitabın özetine geçebiliriz. Yazımın devamında kitapla ilgili merak edilen diğer soruların da cevabını bulabilirsin.

Yataktaki Kraliçe Kitabı Özeti

Giriş

Kitabın giriş bölümünde bizi ilk olarak yazar Sibel Savaş’ın biyografisi karşılıyor. Hemen ardından hiç öyle lafı evirip çevirmeden kitabın amacı net olarak ortaya konuyor. “Seksin incelikleri ve Kitabın Amacı” başlıkları kullandığı dil ve üslupla resmen beynimi tokatladı.

Hani bazen kendimizi kandırmak için “Beyaz yalanlar” söyleriz ya! veya durumu idare etmek adına “öyle değilmiş” gibi gösteririz. Bu kitapta “İstemem yan cebime koy yaklaşımı” daha ilk satırdan itibaren kabul görmüyor. Yazar,  “Seks hayatında mutlu olmak ve cinselliği tanıyıp ona renk katmak” amacıyla kitabı aldığını kabul etmeni istiyor.

Çünkü kendine üreteceğin bahanelerin ya da sallayacağın beyaz yalanların hedefe ulaşmanın önündeki en büyük engel olduğunu biliyor. Kadınların cinselliklerinin bastırılmasıyla kendi bedenlerine ne kadar yabancı oldukları ispatlarıyla anlatılıyor.

özet - giriş

Yataktaki kraliçe kitabı özeti – Giriş Bölümü

Kitabın hazırlık aşamasını okurken gerçekten çok etkilendim. Hem kendi merakımı gidermek hem de araştırma yapmak adına buna benzer kitaplar okumuştum. Ne yazık ki çoğu kitap yabancı kaynaklardan devşirilmiş. Türk kültür ve sosyal hayatıyla uzaktan yakından alakası yok. Hal böyle olunca kitap beni sarmaktan çok uzak kalıyordu.

Örneğin okuduğum kitaplardan birinin yabancı dilden devşirildiği o kadar belliydi ki aynen şu cümle kullanılmış. “Ülkemizde bekareti kaybetme yaşının 15 olduğunu biliyoruz. Gençlerimizi buna göre eğitmeliyiz.” Ne? 15 mi? Türkiye’de mi? Hadi canım sende…

Ama bu kitabın giriş bölümünü okumaya başladığımda bize ve bizim kültürümüze ait motiflere rastladım ve gerisini okumak, öğrenmek isteği beni aldı götürdü.

Başlangıç aşaması olarak kadının kendisini hangi konularda yeterli görmesi gerektiği oldukça temiz şekilde ortaya konmuş. Yani öyle “kırmızı ruj sür, siyah da jartiyer giy”, “akşam en seksi halinle onu kapıda karşıla” klişelerinin neden geçersiz olduğunu kafamıza vura vura anlatıyor.

Yataktaki Kraliçe e-kitabının giriş bölümü özeti;

  • Seksin İncelikleri
  • Kitabın temel amacı
  • Yatağın Kraliçesi kime denir? Kraliçe olmak için gereken özellikle nelerdir.

Umarım kitabın yazarı ile başım belaya girmez. Çünkü kitap telif hakları açısından oldukça sıkı denetleniyor. Ama kitabın girişinden beğendiğim bir bölümü alıntılamak istedim. Şikayet gelene kadar yayınlayacağım, umarım o arada okuma fırsatın olur.

Bir kadını kraliçe yapan nedir? Sarayda yaşamak mı? Çok para mı? Çok güzel olmak mı? Bunlar olsa fena olmaz tabi, ama hayır! Bunlar yüzünden KRALİÇE olmaz bir kadın… Bağımsız kadın… Kendinden emin olan, ayakları üzerinde duran, istediğini söylemekten ve almaktan çekinmeyen, seksi olmaktan korkmayan kadındır KRALİÇE.

Gördüğün gibi kitap yüzeysel cinsel tavsiyelerden oldukça uzak. Evet kitabın ilerleyen bölümlerinde ve hediye kitaplarında cinselliğin tüm incelikleri ayrıntılarıyla anlatılıyor.

Ama “G” ile başlayan organlardan oluşan “4G” teknolojine geçmeden önce beyin ve ruh düzleminde iyileştirme sağlamak gerektiğini biliyor yazar ve ona göre kurgulamış kitabını. Girişin devamında kraliçeye eşlik eden diğer özellikler sıralanmış.

Yataktaki Kraliçe Kitap Özeti Gelişme Bölümü

Kitabın giriş bölümü beni oldukça heyecanlandırdı. Kullandığı dil ve ortaya koyduğu argümanlar bir solukta okumamı sağladı. O yüzden kitapla ilgili yaptığım değerlendirmede “Okunabilirlik” kriterini oldukça yüksek seviyeden puanladım.

Kraliçenin ne olduğunu ve ne tür özelliklere sahip olması gerektiğini öğrendikten sonra artık KRALİÇE olmaya hazırlandığımız bölüm gelişme bölümüdür diyebilirim.

Tespit etmediğimiz, nedenini bilmediğimiz ve çözüm üretmediğimiz sorunlar karşımızda dağ gibi durmaya devam eder. Dolayısıyla sorunları çözmek kabul ve tespit etmekle başlar.

Bence kitabın en önemli özelliği kadını tamamen ön planda tutuyor olması. Diğer kitaplarda ya da web sitelerinden anlatıldığı gibi kendisini mutlu etmek isteyen kadının erkeği memnun etmesini önermiyor. Önce kadının kendisini iyi hissetmesi ve libidosunu üst düzeyde tutmasını öneriyor.

Az önce alıntıladığım gibi “Kendine güvenen kadın Kraliçedir” mantığına dayanarak, özgüveni yüksek ve bilgi sahibi kadının erkeğini baştan çıkarmak konusunda başarılı olabileceğini savunuyor. Bence de son derece anlamlı ve mantıklı.

Gelişme bölümü erkeği baştan çıkarmak aşamasıyla devam ediyor. Oldukça sıra dışı taktikler ve yöntemler yer alıyor. Biz kadınlar beden dili sinyallerini okumak ve göndermek konusunda doğuştan yetenekliyiz. Ama nasıl kullanılacağını pek çok kadın bilmiyor ya da önemsemiyor.

“Erkeği baştan çıkarmak için yatak odasını bekleme” diyerek yapılacakları liste halinde veriyor. Ve inanın listedekilerin hepsi uygulanabilir,  akla yatkın ve mantıklı hareketler. Yataktaki kraliçe kitabı özet verdiğimden, erkekleri baştan çıkarmakla ilgili kısımları burada paylaşmam mümkün değil.

Ama şunu söyleyebilirim ki günlük konuşmalardan başlayarak, dokunma, öpüşme ve ön sevişme gibi aşamaları da kapsayan oldukça detaylı bir bölüm hazırlanmış.

Kadın ve erkek cinsel uyarı bölgeleri resimlerle ele alınmış. Bu alandaki bilgiler anatomi dersi diliyle değil, cinsellikle ve hisler arasındaki dengeler dikkate alınarak yazılmış. Bilmediğim farklı şeyleri öğrenmek beni şaşırttı.

Cinsel açıdan hassas noktaları ve uyarı düzeylerini tanıdıktan sonra “Sevişme Pozisyonları”, “Oral ilişki sırları” gibi detaylı konu başlıklarına geçiliyor. Pozisyonlar ve açıklamalar son derece güzel çizimlerle resmedilmiş. Okurken rahatsız etmiyor.

Erkekleri baştan çıkarmak tüyolarından sonra erkekleri yataktan soğutan nedenlere de ayrı ayrı yer verilmiş. Kısacası “kötü sevişmenin” önüne geçecek her türlü bilgi, örnek ve resim gelişme bölümünde ele alınmış.

Sonuç

Sonuç bölümü de en az giriş ve gelişme bölümleri kadar etkili. Kısa ve öz tutularak verilmek istenen mesajların hedefe ulaşması istenmiş. 8-10 maddelik tavsiyeler kitaptan elde edilen bilgileri özetleyerek insanın kafasında yer etmesine sebep oluyor.

Kitaptan çıkardığım sonuç; ilk defa tam olarak kadını önemseyen, değer veren ve kadına cinsellikte mutlu olmayı öğreten bir kitap okudum.

Elbette Yataktaki kraliçe kitabı özetini kitabın sonuç bölümünden bir alıntı yaparak bitirmek istiyorum.

Okuduklarını uygulamaktan korkma. Yazılanları uygulamak düşündüğünden daha kolay. Bu kitap kadınların erkekleri mutlu etme sanatı gibi gözükse de bu kitap öncelikli olarak kadınların mutluluğu için yazılmıştır.

Kitabın öznesi sensin! Hayatın baş rolünde sen varsın. Sen mutlu olduğunda etrafındakileri de mutlu edebilirsin.

O veya şu olmayın, kendiniz olun! Kadın olarak yaratılmış muhteşem bir yaratıksın. Bunu yaşa, göster, içindeki KRALİÇE’yi ortaya çıkar. “Yataktaki Kraliçe” olmaktan asla çekinme.

Kitabın özetini çıkardıktan sonra araştırmaya devam ettim. Ve kitap hakkında sıkça sorulan sorulara cevap aradım.

Yataktaki Kraliçe Kitap İndir – Yok böyle birşey!

Tıpkı senin gibi “Yataktaki Kraliçe Kitap Özeti” bulurum umuduyla internette araştırma yaptım. Kitap özetini bulamadığım gibi kitap hakkında çok yanlış bilgilendirmeler yapıldığını gördüm. “Yataktaki Kraliçe Kitabını İndir” ya da “Yataktaki Kraliçe PDF İndir” başlıklarıyla yazıların paylaşılması beni çok şaşırttı doğrusu.

Çünkü bu e-kitap indirilebilir bir kitap değil. Üyelik alanına giriş yaparak cep telefonu, tablet ve bilgisayarda okunabilen bir kitaptır.

Neden Kitabı İndiremiyoruz?

Sibel Savaş’ın yazdığı kitap o kadar rağbet görüyor ki, farklı farklı siteler kitabı indirip kaçak olarak satmaya başlamışlar. “Korsan” yayıncılığa karşı açtığı davaları kazansa da bu siteler mantar gibi bitmeye devam etmiş.

Dolayısı ile tüm zamanını sitelere savaş açarak harcamak yerine, şifreyle girilebilen üyelik alanı oluşturmayı tercih etmiş. Bence de son derece mantıklı.

Üyelik alanının diğer avantajı ise güncelleme yapmanın kolaylığıdır. Okuyucular üyelik alanına her girdiklerinde, kitabın en güncel halini okuyabiliyorlar. Yaklaşık iki yıl kadar önce indirebilir haldeyken eski okuyucular durumdan haberdar olmuyorlardı.

Nasıl Okunur?

Ödeme yaptıktan sonra mail adresine yataktaki kraliçe kitap özeti değil senin için özel açılmış üyelik alanına ait; link, kullanıcı adı ve parola gönderilir. Üyelik alanına giriş yaptığında kitaplarım başlığı altından kitabını hemen okumaya başlayabilirsin.

Sibel Savaş ve ekibi sadece Yataktaki Kraliçe Kitabını yazmamış. Aynı konuyu tamamlayıcı farkı kitaplarda kaleme alınmış. Ve yeni aldığın kitaplar da aynı üyelik alanı içinde görüntülenebiliyor.

Yataktaki Kraliçe Kitap Özetiyle Yetinme…

Yataktaki kraliçe kitabının özetini merak edenlerin öğrenmek istediği nokta kitabın nasıl faydalar sağlayacağıdır. Üyelik alanına girdikten sonra akıcı ve samimi dili sayesinde keyifli şekilde okudum.

Çıkardığım sonuçlar şunlar oldu;

Hiç bir cinsel deneyimi olmayanlar

Cinsel deneyimi olmayanlar kitaptan edineceği bilgilerle kendini daha rahat hissedecektir. Aslında konu sadece cinsel birleşme olarak ele alınmamış. Kadının kendi cinselliği tanımasına da yardımcı oluyor. Dolayısı ile hiçbir cinsel deneyimi olmayanlara kitabı kesinlikle tavsiye ederim

Cinsel Hayatında Mutsuz Olanlar

Partneriyle yatakta mutlu olamayan ve kendini yetersiz hisseden kadınlar, kitapta aradıkları mutluluğu bulacaktır. Yetersizlik hissi, öz güven kaybı hem cinsel hayatı hem de ilişkinin kendisini yaralar. Olayı çözmek için atılan adımlar yanlışsa işler iyiden işin içinden çıkılmaz hale gelir.

Bu tür durumlarda yol gösteren, kılavuzluk eden birilerine ihtiyaç duyarız. Konu cinsellik olunca herkesle de konuşamayız. Konuştuğumuz kişilerinde merhemi olsa kendi başlarına sürerlerdi. İşte yataktaki kraliçe kitabı bu noktada oldukça yararlı olacaktır.

Monoton Cinsel Hayata Sahip Olanlar

Kocası ya da sevgilisi tarafından arzulanmayan, cinsel hayatı son derece monoton olan kadınlar bugün hiç vakit kaybetmeden kitabı okusunlar.

Cinsel hayatlarını nasıl renklendireceklerini, eşlerini ya da sevgililerini nasıl çıldırtacaklarını kısa sürede öğrenebilir. Ana kitaptaki doyurucu bilgiler hediye kitapla desteklenmiş.

Kısacası cinsel yaşamında mutsuz olan ya da tecrübesizlik sebebiyle kaygıları olan her kadın bu kitabı mutlaka okumalı. Halihazırda mutlu birlikteliği olanlarda çeşitlilik katmak için göz gezdirebilirler.

Kitap Hakkındaki Yorumlar

Kitabın yorumlarına sitesinden ulaşılabiliyor. Genel olarak internet ortamında araştırmada yapılabilir ama bence gerek yok. Sitesindeki yorumların gerçeği yansıttığını düşünüyorum.

Sibel savaş kitap yorumları

Yataktaki Kraliçe Kitabı Hakkındaki Yorumlar

Yataktaki Kraliçe Kitabını Hemen Okumaya Başla

Bugün kendine bir iyilik yap ve kitabı hemen okumaya başla. Ben yazıyı hazırlarken tüm dünyada #evdekal çağrıları yapılıyordu. Dolayısı ile herkes kitaplara saldırmıştı. Belki de bu illetin bize kazandırdığı olumlu özelliklerden birisi de kitap okumak olmuştur.

Sen yazımı salgın bittikten sonra okuyor olabilirsin, en azından o dönemde kazandığımız alışkanlıkları yaşatalım. Dediğim gibi kendine bir iyilik yap. Cinsel hayatını monotonluk kurtarıp renk katacak, yatakta mutlu olmanı sağlayacak Yataktaki Kraliçe Kitabının özetini okumak yerine üyelik alanına giriş yaparak tamamını oku.

Pişman olmayacağına eminim. Yataktaki kraliçe kitap özeti yetmez kendisini okumak istiyorum dersen. Kitabın üyelik alanına giriş için gereken kullanıcı adı ve şifreyi buradan temin edebilirsin.

Ben diyeceğimi dedim… Sen de bi’şey demek istersen çekinme ve yorum bırak. İstersen siteme üye ol, kendi adınla makalelerini yayınlamaya başla.

Daha önce dediğim Bi’şeyler