İlişkide başarılı kadın; ilk buluşmada ya da hemen sonrasında erkeği baştan çıkaran değil, samimiyeti yakalayıp onun gerçek duygularını ortaya çıkaran kadındır. Erkekleri baştan çıkarma taktikleri samimiyeti ve gerçekleri görmene yardımcı olmayacaktır.

Sevgiye, Aşk’a bakış açılarımız farklı olsa da hepimiz hayatımıza değer katacak sevgiyi ve aşkı ararız. Yataktaki kraliçe kitabını okuduktan sonra, erkekleri etkilemek ve baştan çıkarmakla ilgili yazılara göz attım. İlk buluşma ve hali hazırda devam eden ilişki dinamikleri tamamen birbirine karıştırılmış.

“Omzunun üstünden gözlerine bak”, “Onunla konuşurken dilinle dudaklarını ıslat”, “Sohbet sırasında ona dokun”, “Saçlarını yana atarak boynunu açıkta bırak” tarzı tavsiyeleri gördüğümde şaşırdım kaldım. Henüz ilk buluşmadan bu hareketleri yaparak erkekleri baştan çıkarma taktikleri uygulanırsa o buluşmanın sonunda “AŞK” doğmaz.

Yüzeysel, sıradan ve çabuk elde edilir kadın olmak istiyorsan önden buyur. Verilen örneklerdeki mekanlar bile gerçek dışı olarak seçilmiş. Bence o yazıların %99’u yabancı kaynaklardan çevrilerek kaleme alınmış. Bizi yansıtan, gerçeklere ışık tutan bilgilere maalesef rastlayamadım. O zaman iş başa düştü ve erkekleri baştan çıkarma taktiklerine farklı bakış açısı getirmeye çalıştım.

İlk buluşmada öne çıkarılması gereken yetenek samimiyettir.

Onu tanıdıktan sonra ilişkinin ilerleyen bölümlerinde baştan çıkarma taktikleri kullanılır.

Sevgi ve ilgiye ivme kazandırıp, aşkın önünü açacak 7 taktiğe yer verdim.

Erkekle kadın flört ederken, farklı boyutta buluşurlar. Cazibe, ilgi, heyecan, cinsellik, merak gibi duyguların etkisi altında geçen dakikalar ilişkinin geleceğini belirler. İlk izlenimler oluşarak, ilişki içindeki roller kapılmaya çalışılır.

Aşk arayışında atılacak yanlış adımlar; hayal kırıklığı, cesaretin kırılması, öz güven kaybı gibi olumsuz durumları beraberinde getirir. Kendine yeni bakış açısı arıyorsan benim penceremden bakmayı deneyebilirsin.

1- Sadece Dış Görünüşe Odaklanma

Hayalindeki erkeği gözünde canlandırırken; saç rengi, rengi, boyu vb. gibi fiziksel özellikleri hayal edersin. Ardında da beklediğin karakter özelliklerini sıralarsın. Pek çoğumuzu ne hayalindeki erkeğe ne de hayalindeki kadına aşık olur.

Hayalinde esmer, uzun boylu erkek canlandıranlar illa ki esmer ve uzun boylu birisine aşık olmazlar. Fiziksel özellikler; ilk izlenim, etkileyicilik ve çekicilik açısından önemlidir. Ama ilişki ilerledikçe karakter özellikleri ağır basacaktır.

İlk buluşmada ya da onu tanıma aşamasında senin ve onun fiziki görünüşüne çok fazla takılırsan, karakter güzelliklerini – olumsuzluklarını ıskalarsın.

Sana, “beğenmediğin, hoşlanmadığın” birisiyle birlikte ol demiyorum. Erkekleri baştan çıkarma taktikleri içinde kaybolma diyorum. Onu bütün olarak değerlendirmeyi öneriyorum.

Boş hayaller peşinde yıllarını ve ömrünü tüketen binlerce insan var. Sadece dış görünüşüne hayran olarak hayal kırıklığı yaşayanların arasında yer alma.

2- Beni Sevip, Sevmediğini Nasıl Anlarım?

Birisiyle karşılaştığımızda ya da tanıştığımızda doğal olarak “Benden hoşlanıyor mu?”, “Acaba beni seviyor mu?” gibi sorular havada uçuşmaya başlar.

İşte bu soruların kafamızda dolaştığı zaman dilimi “heyecan verici” olduğu kadar “tehlikelidir”.

Kalbimiz bu tür sorularla meşgul olurken, karşımızdakiyle aramızda kurulan iletişimin kalitesine dikkat etmeyiz. Vücudumuzu kaplayan adrenalin ve aşk kimyasalları flört oyununda bizi zinde tutar. Ama iletişim kanallarının önüne perde çekerek gerçekten ne hissettiğimizi görmemizi engeller.

Sahi, son dönemlerde birisiyle tanıştın mı? Onun yanındayken gerçekten ne hissediyorsun, kendine sordun mu hiç? Yoksa sadece erkekleri baştan çıkarma taktiklerine mi bakınıyorsun?

Onunla beraberken duygularını tartabilirsin. Doğru cevapları ararken, aranızdaki iletişimin kalitesi yardımcı olacaktır. Mesela onunlayken;

 • Kendini güvende hissediyor musun?
 • Sadece eğlendiğini mi düşünüyorsun?
 • Zihninde yeni fikirler oluşuyor mu?
 • Aşırı gergin misin?
 • Samimiyet hissediyor musun?
 • Yeni fikirler canlanıyor mu?
 • Birbirinizden bir şeyler öğreniyor musunuz?

Kalbinle mantığın arasındaki çelişkileri ortadan kaldırdığında aşkı bulabilirsin.

erkekleri baştan çıkarma taktikleri 7 etkili taktik

3- Erkekleri Baştan Çıkarma Taktikleri Aradığını Bulmana Yardımcı Olmaz

Gelecekle ilgili planlar hakkındaki düşüncelerimi Duygusal Zeka Düşmanı 4 Davranış yazımda dile getirmiştim. Duygusal zekanın iş ve sosyal hayatımızda ne kadar etkili olduğundan dem vurmuştum.

İnsan severken bile bencildir, kendimiz için severiz. İlişkiyi değerlendirirken bencillikten sıyrılmana yardımcı olacak farklı bir bakışını ortaya koymak istiyorum. Soracağım soru şu;

“Gerçekten onunla olduğun için mi mutlusun? Yoksa hayatın boyunca var olan boşlukları onunla doldurduğun için mi mutlusun? ”

İkisi de aynı şey gibi gözükebilir ama arada büyük bir fark var. Onunla gerçekten mutlu hissediyorsan sorun yok. Başkasından alamadığın sevgiyi ve ilgiyi onunla doldurmaya çalışıyorsan sorun başlıyor demektir.

Mesela; babasından yeteri kadar ilgi ve sevgi göremeyen kızlar, sığınak liman olarak erkek arkadaşlarını görürler. Onlarda babalarının sevgisini ararlar. Fakat adı üstünde “erkek arkadaş”, o baba sevgisi ve şevkati veremez, vermemelidir. Erkek arkadaşını babasının sevgi yoksunluğunu gidermek için kullanan kadınlar dünyaya kapalı gözlerle bakıyor demektir. Aşk sandıkları şey aslında sadece “boşluk doldurmaktır”.

Seninle, gerçekten sen olduğun için ilgilenen erkeğin varlığında, sende aynı şekilde karşılık verirsen aşka giden yolu açmış olursun.

“Deli İvan’ı” bilir misin? Sean Connery’nin, Kızıl Ekim filminde duymuştum ve çok hoşuma gitmişti. Filmde Sean Connery, Rus nükleer denizaltısı ile birlikte A.B.D ‘ye iltica etmeye çalışıyor. Tüm Rus ve A.B.D donanmasını peşine takarak yoluna devam ediyor.

Her yarım saatte bir rotasını değiştirerek tam bir daire çizerek arkasını kontrol ediyor. Ve bunun adına da “Deli İvan” deniyor, şimdi bizde kontrol amaçlı “Deli ivan” hareketi yapıyoruz.

 • Sadece dış görünüşüne odaklanma, onun gerçek kişiliğini görmeye çalış. Samimiyet olmadan erkekleri baştan çıkarma taktikleri işe yaramaz.
 • Seni sevip sevmediğini anlamaya çalışmak yerine, onun yanındayken gerçekten ne hissettiğini anlamaya çalış.
 • Sana ilham verdiği için mi mutlusun? Yoksa, hayatındaki boşlukları onunla mı doldurmayı planlıyorsun.

4- Bunalım, Depresyon ve Yalnızlıkla Baş Edebilmek

7.5 milyar kişi içinde kendini yalnız hissetmek ne kadar anlamsız gelse de zaman zaman depresyona girip o yalnızlık duygusunu yaşarız. Bunalıma giren herkesin kendine ait çözümleri vardır. Alışveriş, yemek, hobilere yüklenmek, odaya kapanıp iletişimi kesmek, eve girmemek ve sürekli olarak mutluluğu aramak.

Elektriklenme de son dönemlerde sıklıkla duyduğumuz terimler arasındaki yerini aldı. İki insan karşılıklı olarak birbirlerinin enerjilerini yükselttiğinde arada bir elektrik akımı hissi oluşuyor. İletişim kanalları daha etkin şekilde kullanılıyor.

Yalnızlık ve depresyonla baş ederken birisini gördüğümüzde anlık olarak kıvılcım gibi elektrik oluşur. İşte bu tür bir enerji, içinde bulunduğumuz durumdan çıkmak ve kurtulmak adına etkilidir.

Sonuçta psikolojik olarak dibe vurmuşuzdur ve daha aşağısı yoktur. Ayaklarımızı yere vurup yukarı çıkabilmek mümkündür.

Bence, tehlikeli sulara doğru ilk adımlar; Depresyon ve Yalnızlık sırasında atılır. İçinde bulunduğumuz durumdan kurtulmak için düşünmeden yolumuza devam ederiz. Sonuçları hayal kırıklığı olabilir, dikkatli olmak gerekiyor.

5- Erkekleri Baştan Çıkarma Taktikleri ve Sevişmek

Zurnanın zırt dediği yere geldiğimizi düşünüyorum.

İlişki olgunlaşmadan cinsel ilişkinin başlamış olması bağların kuvvetlenmesini engeller. Tarih boyunca cinsellik insan hayatının akışını belirleyen önemli etken olmuştur.

Duygusal olarak olgunlaşmamış ilişkilerde yaşanan seks, samimiyetsiz ve anlık heyecandan ibarettir. Aşk, cinsel bütünlükten doğmaz, cinsellik aşkı güçlendirir.

Eğer arada güçlü bir bağ yoksa cinsellik deneyimi sonrası suçlu ve güvensiz hissetmek son derece olasıdır. Hatta pişmanlık duygusu eşliğinde ilişkiden kaçmak gibi “hafif” sonuçlar da doğurur. Hafif kelimesini özellikle belirttim. Çünkü çoğu kadın olgunlaşmamış duygusal bağ ve gelişmemiş ilişki sırasında yaşadığı cinsel deneyim sonrası kendisini oyunda kalmak için “muhtaç”, “zorunlu” hisseder.

Aslında sevmiyordur…

Aslında aşık değildir…

Aslında samimiyet bulamamıştır…

Aslında güvenmiyordur…

Ama araya cinsellik girdiği için “zorunlu” hissediyordur.

İletişim kaliteli şekilde sağlandığında ve arada duygusal bağ oluştuğunda karşılıklı olarak birbirlerini; düşünen, hayal eden, arzulayan, koruyan, kollayan, anlayan, heyecan duyan, aşkın toz pembe bulutları üstünde yolculuk yapan çiftler ortaya çıkar. Pişmanlık, suçluluk, zorunlulukların olmadığı güvenli ilişkinin kucağında hayatın tadını çıkarırlar.

İçinde yaşadığımız toplumun cinsellikle ilgili düşüncelerini (-namus-) bir kenara bırakırsak, cinsellikle başlayan ilişkilerin sağlıklı yürümediğini söyleyebilirim. Cinsellikle başlayan bütün ilişkiler kötü mü? Evet diyemem…

Erkekleri baştan çıkarma taktikleri ilişkinin başında devreye sokulursa cinsellik ön plana geçecek ve duygular geri planda kalacaktır. Heyecan, arzu, iç güdüler ön planda olacağından duygular doğru noktalara bağlanmayacaktır. Güven ve samimiyet eksikliğinde her şey birbirine girecek ve sorulacak daha fazla soru ortaya çıkacaktır.

 • Beni seks objesi olarak mı görüyor?
 • Cinsellik olmasa beni isteyecek mi?
 • Sadece cinsel olarak mı benden etkileniyor?

erkekleri baştan çıkarma taktikleri kitabı

 

Erkekleri baştan çıkarma taktikleri farklıdır, hoşlandığın erkeği elde etmek onunla mutlu hayatı yaşamak farklıdır. “Onu Elde Et Kitabı” ile ihtiyacın olan tüm taktikleri öğrenebilirsin. Kitabı üyelik alanına giriş yapıp okumak için buraya tıkla.

6- Duygularını Belli Edebilirsin

Erkeklerin ataları avcıdır. Avlanmayı severler ve genellikle erkekleri etkilemek için onlarla oyun oynanması tavsiye edilir. Meraklı çocukların radyoyu kurcalama merakı olduğundan bahsedilip,  ona oynayacak alan verilmesi önerilir.

Peki, erkek çocuklarının radyo açma merakının sonunda genellikle ne olur? Büyük çoğunluğu radyonun vidalarını söker, kapağını açar, içine bakar ve tekrar kapatır. Günün sonunda masaya baktığında “parça artırmıştır”.

Erkekler bu tar oyunlar oynanmasını tavsiye etmiyorum. En azından kendini radyo olarak ortaya koymamalısın, senin duyguların olduğunu bilmelidir.

“Gizem” ve “merak duygusunu” kamçılamak bir üstteki maddeyi saklayarak da mümkün. Ayrıca onun ilgi alanlarındaki yeteneğini geliştirerek şaşırtabilirsin. Söylemek istediğim şey; onun merakını ve ilgisini çekmek için kendini oyuncak olarak ortaya koyma. Günün sonunda parçaları artmış, dağılmış ve toparlanamayacak halde duran radyo olmak istemezsin.

Senin ona olan ilgini görmesi gerekiyor. İlgini sezdiğinde seni keşfetmek isteyecektir. İlgini belli etmekle, “yelkenleri suya indirmek” arasındaki ince çizgiyi geçmeden yoluna devam etmelisin.

7- Kendini Parlatan Özelliklere Odaklan

Aşkı bulmak ve daha da önemlisi onu korumak basit değildir. Serüvenin başında işler çok kolay ilerler. Otomatik pilot devreye girmiştir, kalkış ve yolculuğun ilk anları sorunsuzdur.

Arada türbülans olsa bile kontrol otomatik pilot tarafından sağlanır. Zaten sarhoşluk beyni devre dışı bıraktığından; hatalar görmezden gelinir.

Buluşmalarda iyi yaptığın özelliklerin hakkında konuşmak ve konuşturmak kendini güvende hissetmene yardımcı olur. Başardığımız şeylerden konuşurken daha açık oluruz, kendimizi saklama ihtiyacı hissetmeyiz. Böylece karşımızdakini de daha iyi tanıma fırsatı elde ederiz.

İlgi alanları, hobiler, sevdiğin müzik türleri, beğendiğin kitaplar, evcil hayvanlar gibi konular insani yönleri ortaya çıkarır.

Erkekleri Baştan Çıkarma Taktikleri Son Söz

“Deli İvan” zamanı;

 • Duygusal olgunluğa ulaşmadan cinsel birleşmeden uzak dur.
 • Sen istemezsen yalnızlık ve bunalım hayatın boyunca sana eşlik etmeyecek. Karmaşık duygular yaşarken erkekleri baştan çıkama taktikleri ile onun da kafasını karıştırma.
 • Sevdiğin yanlarını öne çıkar.
 • Duygularını belli et.

Ben diyeceğimi dedim… Sen de bi’şey demek istersen çekinme ve yorum bırak. İstersen siteme üye ol, kendi adınla makalelerini yayınlamaya başla.

Daha önce dediğim Bi’şeyler